פרגולות

כבר מזמן שפרגולות לא מותקנות רק במטרה להגן עלינו מפני השמש ולהעניק צל במרפסת או בחצר. פרגולות מייצרות חללים אינטימיים ונעימים והופכות את חצר הבית והמרפסת למקום שנעים לשהות בו להתרווח ולארח. נציין כי רוב הפרגולות עשויות עץ, חומר גלם טבעי שמעניק אווירה טבעית וחמימה. חלקן של הפרגולות משלבות במבוק וגלילי במבוק מושחלים, גלילי ענפים (ערבה) גלילי קליפות אורן, יריעות הצללה וצל, או פוליקרבונט.

אז איך בוחרים פרגולה? באיזה סוג עץ נבחר על מנת לבנות את הפרגולה שלנו?  לפני הכל, צריך להבין כי פרגולה הוא מבנה הנדסי לכל דבר שמשקלו הסופי עולה על מאות קילוגרמים וכמו כל מבנה יש לבחור את חומרי הגלם המתאימים ולתכנן אותו בצורה בטיחותית.

הפרגולות שמשווקות על ידי חברת לוג האוס הן מבית סקאן הולץ גרמניה. כל הפרגולות תוכננו על ידי מהנדסי מבנים וחומרי הגלם  נבחרו בקפידה – דבר שמבטיח איכות ובטיחות. פרגולות אלו תארכנה ימים ותשמורנה על צורתן המקורית .

כל הפרגולות שמשווקות על ידי לוגהואס מיועדות להתקנה עצמית. והן בנויות על קונספט של חיבורים מהירים המעניקים דיוק, חוזק מירבי וגימור מושלם. בשיטה זו התקנת הפרגולה הופכת למהירה קלה ומדויקת.

באשר לבחירת העץ, באופן  כללי קיימים שלושה סוגי עץ די שכיחים המיועדים לבניית פרגולות:

עץ גושני – לרוב מדובר בקורות עץ מאסיביות שסובלות מעיוותים ופיתולים ומעניקות למבנה מראה כפרי. כחומר גלם העץ הגושני קשה לעבודה וזאת בגלל המרקם הלא אחיד שלו. בנוסף יש לקחת בחשבון שהעץ הגושני ימשיך “לעבוד” עם השנים והוא עלול לסבול משינויים רבים.

עץ ירוק – בדרך כלל מדובר בעץ מסוג SOFT WOOD , עץ אורן בגוון מקורי לבן שעובר אימפרגנציה וזו האחרונה מעניקה לו את הגוון הירוק. יתרונות עץ זה הם מחירו הזול ורכותו המעניקה לו גמישות בעבודה. לרוב משמש עץ זה לבניית קונסטרוקציות של מבנים ובתים. חסרון סוג עץ זה בבניית פרגולה בתנאי מזג האויר הישראלי היא החשש כי העץ יספוג עיוותים וסדקים.

עץ רב שכבתי – או בשמן המקצועי עץ למינציה (LAMINATED WOOD). קורות עץ עשוית שכבות שכבות, בדרך כלל מעץ אורן או דאגלס פיר שעובר תהליכי ייבוש איטיים, המודבקות אחת לשנייה ומעניקות לעץ תכונות מכאניות מעולות – חוזק, התנגדות לעיוותים ,פיתולים וסדקים. בגלל תכונות אלו ניתן לעבד חומר גלם זה במכונות CNC  ולהשתמש בו לחיבורים מהירים בקונסטרוקציות ומבנים. תהליכי הייבוש האיטיים שעובר עץ זה מונעים כמעט לחלוטין נזילות שרף.

 

בגלל תנאי מזג האויר הישראלים של שינויים מהירים בחום ולחות אנו מציעים לבחור בפרגולה שמבוססת על חיבורים מהירים ועשויה מעץ רב שכבתי. אתם מוזמנים לעייןבקטלוג ולהתרשם ממגוון הפרגולות.